Tūbuotasis suopis

STEBĖJIMAS


Tūbuotasis suopis

Šiandien snigo, kodėl nesusimąsčius apie šiaurinių platumų paukščius, kurie mūsų kraštą laiko visai patraukliu žiemoti? Šiauriniai migrantai mus žavės visą ateinantį šaltą ir snieguotą metų laikotarpį. Vienas iš jų yra Tūbuotasis suopis (Buteo lagopus), jis pakeičia mūsų vasariškąjį, dažniausiai ant laidų, pievose, prie autostradų tupintį Paprastąjį suopį (Buteo buteo). Tūbuotasis suopis yra labiau šviesesnis, daugiau prisitaikęs prie tundrinės gyvūnijos bet augmenijos, pats dažniausiai minta smulkiais žinduoliais, rečiau dvėseliena. Jau nuo lapkričio mėnesio paukštį galite tikėtis sutikti pievose, laukymėse. Vėjuotą dieną jis sklendžia vietoje ir dairosi į apačią, išsigandęs puola žemyn. Nebe ilgai trukus įvyks galutiniai mainai tarp šiaurinių ir pietinių paukščių, todėl džiaukimės paskutiniais rudeninės migracijos dalyviais.

Įdomu tai, kad dar ne visi paprastieji suopiai išskrido iš Lietuvos, bet „gražiai sutaria su artimaisiais tūbuotasiais“, jie taikiai pasidalino Paluknio pievas į 2 dideles teritorijas.


Tūbuotasis suopis

Paprastasis suopis

Suopių buveinė - Paluknio pievosDaugiau apie mus:

©2018 Tadas Gružinskas

Šiame internetiniame puslapyje, visos nuotraukos griežtai saugomos autorių teisų, jų negalima nei kopijuoti, nei naudoti bet kokiame informacijos šaltinyje be autoriaus žinios, jeigu norite, teiraukitės el. paštu mail.tadasg@gmail.com.