Birdinfo

NAUJIENOS, STEBĖJIMAI


Tulžys

Ar kada nors esate matę „kolibrį“ skraidantį virš vandens paviršiaus ir lengvai gaudantį žuvis, tai – tulžys – vienas iš spalvingiausių Lietuvos p+aukščių. Šis mažas, spalvotas paukščiukas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, kaip ir minėjau minta žuvimi. Tulžys urvelį įsirengia smėlio skardžiuose prie upės įdomu tai, kad urvelyje lizdą susikrauna iš žuvų ašakų, tad ten kur...(daugiau)


LJOM konferencija

Šių metų šiltą gegužės dieną Plateliuose įvyko Lietuvos jaunųjų ornitologų konferencija, joje dalyvavo nemažai gamtai ir paukščiams atsidavusio jaunimo, taip pat į šį renginį atvyko ornitologas Gediminas Petkus bei jo asistentas Modestas Bružas. Per šį renginį dalyviai ne tik susipažino su paukščiais ir klausė pristatymus, bet ir kita gamtos įvairove, kadangi šaunūs...(daugiau)


Pilkasis garnys

Pilkasis garnys – tai vandens telkinius mėgstantis paukštis. Neretai pastebimas Lietuvoje, toliau nuo miestų, bet retkarčiais ir pačiuose miestuose. Šis paukštis dažniausiai minta žuvimi, turi įdomų gaudymo metodą – tykojimą, kol paukštis nejuda priplaukia žuvis, o jis gudrus, iš karto stveria. Jeigu garnys skrenda jį lengvai atpažinsite iš sulenkto snapo, pilko atspalvio, nes jis turi giminingų didžiųjų baltųjų ir kitų garnių...(daugiau)


Mėlynoji zylė

Mėlynoji zylė – tai gana dažnas Lietuvoje paukštis. Ji yra žvirblio dydžio, su mėlyna galvute. Šis gražus paukštukas mėgsta gyventi mažuose inkiluose, nevengia žmonių, bet miestuose lyginant su gimininga didžiąja zyle ją sudėtinga pastebėti. Jeigu kada nors esate lesinę paukščius, turbūt, ne kartą pastebėję šį paukštį, jeigu norite, kad pas jus žiemą į lesyklą atskristų šis paukštis įdėkite...(daugiau)


Daugiau apie mus

©2018 Tadas Gružinskas

Šiame internetiniame puslapyje, visos nuotraukos griežtai saugomos autorių teisų, jų negalima nei kopijuoti, nei naudoti bet kokiame informacijos šaltinyje be autoriaus žinios, jeigu norite, teiraukitės el. paštu mail.tadasg@gmail.com.