BIRDINFO

NAUJIENOS, STEBĖJIMAI


Dirvinis vieversys

Dirvinis vieversys – dažnas Lietuvos pievų paukštis garsėjantis savo gražiu čiulbesiu. Šis vieversys į Lietuvą grįžta kone ankščiausiai iš visų paukščių, todėl yra apdainuojamas ir lietuvių liaudės dainose. Šis paukštis minta įvairiais vabzdžiais, kirmėliukais, jis peri pievose, ant žemės, todėl daugelis lizdų nukenčia nuo plėšrūnų. Dirvinis vieversys gerai prisitaikęs prie jį supančios aplinkos...(daugiau)


Paprastasis kikilis

Ar kada pagalvojote, koks dažniausias Lietuvos paukštis? Tai tikrai ne varna, ne kregždė ir ne žvirblis, o paprastasis kikilis. Šį paukštį žmonės retai pastebi, kadangi jis dažniausiai tupi medžiuose ir gieda savo „žmonėms neįdomią“ giesmelę, jeigu žmonės nors kiek pasidomėtų kaip atrodo šis paukštis, kokia jo elgsena, turbūt daugelis juo susižavėtų. Paprastojo kikilio giesmė yra labai paslaptinga...(daugiau)


Dūminė raudonuodegė

Dūminė raudonuodegė – tai paukštis paplitęs visoje Lietuvoje, raudonuodegė taip praminta, dėl to, kad patinas juodas, kaip iš kamino išlindęs. Šis paukštis peri sodybose, įvairiuose parkuose, alėjose, nebijo žmogaus kaimynystės, net pasitaiko tokių atvejų, kad lizdą įsirengia net tarp dekoratyvinių paukščių ir sėkmingai augina jauniklius! Dūminė raudonuodegė minta...(daugiau)Rudagalvis kiras

Rudagalvis kiras – vienas iš dažniausių Lietuvoje gyvenančių kirų rūšių. Jį galime aptikti tiek miestuose tiek laukinėje gamtoje. Šis paukštis dažniausiai minta žuvimi, bet tai nereiškia, kad reikia jį painioti su žuvėdromis. Žuvėdros – tai paukščiai, akivaizdžiai smulkesni už kirus, jų sparnų galiukai smailūs ir mieste sunkoka aptikti, todėl ir pateiksiu jums šio paukščio pavyzdį, kad galėtumėte įsivaizduoti tam tikrus skirtumus....(daugiau)Daugiau apie mus

©2018 Tadas Gružinskas

Šiame internetiniame puslapyje, visos nuotraukos griežtai saugomos autorių teisų, jų negalima nei kopijuoti, nei naudoti bet kokiame informacijos šaltinyje be autoriaus žinios, jeigu norite, teiraukitės el. paštu mail.tadasg@gmail.com.