Konferencija

NAUJIENA


LJOM konferencija

Šių metų šiltą gegužės dieną Plateliuose įvyko Lietuvos jaunųjų ornitologų konferencija, joje dalyvavo nemažai gamtai ir paukščiams atsidavusio jaunimo, taip pat į šį renginį atvyko ornitologas Gediminas Petkus bei jo asistentas Modestas Bružas. Per šį renginį dalyviai ne tik susipažino su paukščiais ir klausė pristatymus, bet ir kita gamtos įvairove, kadangi šaunūs organizatoriai tuo pasirūpino. Per šią konferenciją įvyko keli žygiai, vienas buvo prie gražiausio Žemaitijos nacionalinio parko ežero – Platelių, o kitas vedė link apžvalgos bokštelio, nuo kurio buvo galima matyti nuostabią Žemaitijos gamtą. Vieni iš įdomiausių užfiksuotų paukščių – baltabruvis nykštukas, vapsvaėdis, prie visų įmanomų spalvų pristaikiusi grąžiagalvė. Po įdomiosios organiztorių programos paaiškėjo daugelis laimingųjų, kurie rudenį važiuos į šauniąsias paukščių palydas, o tie kas nepateko nenusiminė ir ryžosi dalyvauti ateinančiose konferencijose, nusprendė domėtis ir neatisakyti entuziazmo domintis paukščiais!

Apie mano tiriamąjį darbą

Pavasarinė Paukščių migracija paluknio pievose ir Papio Ornitologiniame draustinyje

Įžanga

Šiais metais nusprendžiau stebėti paukščių pavasarinę migraciją Paluknio pievose ir Papio ornitologiname draustinyje, kadangi šios vietovės išsiskiria paukščių gausumu ir įvairove. Mintis apie šį darbą kilo dar praeitų metų pavasarį, kai čia pastebėjau tūkstantinius žąsų pulkus bei kitų paukščių gausą. Tyrimo trukmė – 8 savaitės.

Tikslas

Stebėti kovo ir balandžio mėn. sugrįžtančius, migruojančius paukščius. Nustatyti, kaip klimato atšilimas įtakoja paukščius jiems migruojant. Palyginti paukščių gausos skirtumą kiekvieną savaitę. Išsiaiškinti, kuriuo metu vyksta intensyviausia migracija. Užregistruoti išskirtinius paukščių migracijos stebėjimus į LOD fenologinių stebėjimų informacinės sistemos bazę. Įrodyti Papio ežero bei Paluknio pievų gamtinę svarbą pagal nykstančių rūšių kiekį.

Naudotos priemonės

Monoklis (teleskopas) Fotoaparatas Žiūronai Telefonas (GPS vietai nustatyti) Monoklio (teleskopo) stovas Lietuvos paukščių rūšių sąrašas (sugrįžimo į Lietuvą datai sužinoti)

Čia paspaudę galite atsiųsti mano LJOMK tiriamąjį darbąDaugiau apie mus:

©2018 Tadas Gružinskas

Šiame internetiniame puslapyje, visos nuotraukos griežtai saugomos autorių teisų, jų negalima nei kopijuoti, nei naudoti bet kokiame informacijos šaltinyje be autoriaus žinios, jeigu norite, teiraukitės el. paštu mail.tadasg@gmail.com.