Baltasis gandras

STEBĖJIMAS


Baltasis gandras

Baltasis gandras – tai nacionalinis Lietuvos paukštis, puikuojasi tiek pašto ženkliukuose, tiek ant Lietuvos ornitologų draugijos herbo, tiek mano tinklalapio pagražintose vietose. Šį paukštį visi dažniausiai vadina varlių ėdiku, nors jis varlėmis maitinasi visai ne dažnai, o tik desertui užkerta, pats paukštis dažniausiai maitinasi žiogais ir kitais stambiais vabzdžiais, įdomu tai, kad gali pagauti kiškiukus arba nemažus žalčius.

Jau daugelį metų Lietuvoje kyla problema su šiais nemažais paukščiais, nes didelė dalis jų apsigyvena ant aukštos įtampos elektros laidų ir sukelia problemą tiek sau, tiek kitiems aplinkiniams gyventojams, todėl ornitologai kartu su elektrikais pamažu bendromis pajėgomis bando atstatyti šią keblią padėtį ir įrengti daug papildomų – saugių vietelių gandrams įsikurti.

Baltasis gandras nėra vienintelis gandras Lietuvoje – jis turi giminingą juodąjį gandrą, kuris visiška jo priešingybė – gyvena atokiai, pelkėtuose, sunkiai žmogui pasiekiamuose miškuose, atrodo kaip iš kamino išlipęs, bei neįprastai ramus.

Daugiau apie mus:

©2018 Tadas Gružinskas

Šiame internetiniame puslapyje, visos nuotraukos griežtai saugomos autorių teisų, jų negalima nei kopijuoti, nei naudoti bet kokiame informacijos šaltinyje be autoriaus žinios, jeigu norite, teiraukitės el. paštu mail.tadasg@gmail.com.